Týmový závod PRO-AM 2020 ovládli Zeman s Linhartem z SRC Plzeň

Osm týmů se postavilo na start plzeňského závodu ve středu 17. června. Přestože se jednalo pouze o klubový závod, dorazili závodníci také z Prahy a všem přítomným bylo jasné, že tým pomýšlející na celkové vítězství bude muset mít nejen velice rychlé piloty, ale také perfektně připravenou techniku v podobě modelů kategorie PR/24 s motory X12. Závod vypsaný na 8 x 7,5 minuty odstartoval v 18:00 a následovala více než hodina velice urputných soubojů. Pro týmový závod je důležité zvolit také správnou strategii. Každý z členů týmu musí jet přesně polovinu drah dle vlastní volby, některé týmy se tak střídaly průběžně, jiní přesně v polovině. Výjimkou také nebylo interní rozdělení pozic v týmu na jezdce krajních a vnitřních drah.

Hned z kraje první rozjížďky postihly technické problémy pražské hosty Josefa a Libora Kacířovi, ztráta téměř 100 kol okamžitě vzala týmu naděje na dobrý výsledek a po dalších potížích se jim závod vůbec nepodařilo dokončit. Obdobně na tom byl také v konečném pořadí sedmý tým, který reprezentovalo stejnojmenné duo Jaroslavů Jägerů. Patrně nejrychlejší vůz na dráze často sužovaly technické problémy a sedmá pozice tak rozhodně nebyla naplněním předpokladů. Na šestém místě dokončil tým tvořící Luděk Piskač s Jakubem Schimmerem. Růžový model první dvě rozjížďky atakoval stupně vítězů, ale od třetí jízdy začal vinou technických potíží ztrácet. Svou formu našel zpět až v poslední rozjížďce, kde se Schimmer snažil neúspěšně atakovat pátou pozici, tu uhájil velmi stabilně jedoucí tým ČEPRO Josefa Čechury a Vladimíra Procházky. Minimum technických problémů a vyrovnané výkony pilotů přinesly ovoce, Procházka na konci závodu obdržel diplom pro nejstaršího pilota.

Druhý pražský tým ve složení Miloš Hojer – František Holý si odvezl do hlavního města bramborou medaili. Také těm chybělo k lepšímu výsledku více štěstí a méně technických potíží. Ty se prakticky vyhýbaly bronzovému týmu, jehož součástí byl i nejmladší účastník celého závodu Jakub Šeller. Ten při své závodní premiéře v tandemu se zkušeným Pavlem Heřmanem obsadil stupně vítězů a získal diplom pro nejmladšího účastníka. Jakub je novou naději plzeňského klubu, uvidíme, jak se mu bude dařit v jeho dalším snažení. Po bramborové medaili putuje do Prahy také stříbro: manželský tým Zuzany a Martina Hojerových ukázal svou rychlost i zkušenost a po zásluze odjíždí spokojen. „From Zero to Hero“ – tak lze charakterizovat vítězný tým Aleše Linharta s Radkem Zemanem z Plzně. Technické problémy v první rozjížďce je srazily na chvost startovního pole, poté se ale oba rozjeli k excelentnímu výkonu a výsledkem bylo vítězství o více než padesát kol na pražské manžele Hojerovy. Radek Zeman tak zaznamenal jeden z nejlepších výsledků své dosavadní jezdecké kariéry a opět ukázal, že zájemci o slot racing nemusí se závoděním nutně začínat jako děti.

Nyní čeká plzeňský klub od závodění pauza. O prázdninách se do klubu chystají desítky dětí v rámci příměstských táborů a členové klubu tak budou mít se zajištěním programu napilno. Uvidíme, kolik dětí zaujme slot racing natolik, že nastoupí v září do klasického kroužku a stanou se tak dalšími závodníky SRC Plzeň.