SRC Plzeň

Slot Racing Club Plzeň

Bronzový Gotthardt na Noviello Masters

Bronzový Gotthardt na Noviello Masters

Velice oblíbený mezinárodní pohár Attan Salvatore Noviello Masters měl v roce 2020 své první kolo ve dnech 21. -23. února na autodráze ve středočeských Luštěnicích. Očekávala se zde hojná účast jezdců z celé Evropy a po zveřejnění startovní listiny bylo jasné, že očekávání budou naplněna. Mezi šedesáti jezdci byli pochopitelně také zástupci SRC Plzeň, kteří přijeli do Luštěnic potrápit nejen zahraniční soupeře a reprezentovat plzeňský klub. Vysoké cíle si dával především Jan Gotthardt, který se minulý měsíc blýsknul na mistrovství České republiky kategorií Wing v Plzni. Do počtu rozhodně nechtěli být ani Linhart s Procházkou a Piskačem.  

První kategorií na programu byla páteční PR24 a hned kvalifikace dala plzeňským závodníkům naději na dobrý výsledek. Jan Gotthardt dokončil třetí, Luděk Piskač se jen o dvě tisíciny sekundy nevešel do první dvacítky. Těsné rozdíly promluvily také do celkových výsledků závodu. Nejmladšímu plzeňskému jezdci se nepodařilo zopakovat pódium z kvalifikace a skončil pátý, Piskač dokončil na 26. místě a nebýt ztráty na zelené dráze, nedaleko za ním by se ve výsledcích pohyboval také Linhart. Procházka si oproti kvalifikaci polepšil o osm pozic a skončil jednapadesátý.

V sobotu se odehrálo klání modelů EGS12 a pro všech šedesát zúčastněných tak přišla druhá možnost na získání cenných bodů do poháru. Plzeňské části startovního pole vyšla kvalifikace lépe než předchozí den, před závodem tak panovala optimistická nálada a úspěch se dostavil! Čerstvě sedmnáctiletý Honza Gotthardt měl perfektní start do závodu, po první jízdě svou rozjížďku dokonce vedl a bylo jasné, že klíčové bude zvládnutí těžkých krajních drah. I s těmi se plzeňský jezdec popasoval lépe než řada zkušenějších soupeřů a na konci závodu bral bronz! Skvělou sobotu SRC Plzeň podtrhl 13. místem Luděk Piskač.  

Neděle byla ve znamení posledního závodu, který obstaral souboj modelů v ES24, tedy nejrychlejší kategorii celého víkendu. Zde si z plzeňských jezdců připsal start pouze bronzový muž sobotního dne a po srdnatém výkonu obsadil 21. pozici. Celkový dojem z první závodu Attan Salvatore Noviello Masters 2020 je tak zcela jistě pozitivní a to nejen z plzeňského pohledu. Druhý závod série se odehraje koncem března v lotyšské Jeglavě, kde byl opět mělo mít zastoupení také SRC Plzeň.

Jakub Schimmer

Related Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *