V Plzni vítězem domácí Gotthardt

Plzeň byla o uplynulém víkendu dějištěm osmého závodu seriálu Honda HSV Tour 2019. Populární série zavítala na plzeňskou autodráhu po dlouhé pauze, zatímco v loňském roce přiřadili pořadatelé klubu SRC Plzeň dubnový termín, letos zavítali závodníci do západočeské metropole až na konci října. Technickou přejímkou prošlo 18 modelů, mezi kterými nechyběli hosté z Německa, bývalí vítězové seriálu, nebo domácí závodníci v čele mistrem světa z roku 2017 Janem Gotthardtem.

Právě ten byl hlavním adeptem na vítězství, neboť nejrychlejší muži seriálu Horký s Polednou plzeňský závod vynechali. Potrápit plzeňském benjamínka přijeli především Marek s Cihlářem, kteří s ním bojují o bronzovou pozici v celkovém hodnocení seriálu. Jak bývá v Plzni tradicí, perfektně připravená autodráha v Plzni dávala naděje na tvrdý a vyrovnaný souboj jezdců ze všech koutů republiky.

V hodinovém závodě se s napětím očekávalo, kolik jezdců zdolá magickou hranici 1000 kol za závod. V úvodní rozjížďce C odstartoval velice rychle plzeňský žák Jaroslav Jäger ml., kterému v polovině rozjížďky dokonce patřilo vedení! V páté jízdě o něj přišel na černé dráze a rozjížďku dokončil jako druhý, stejná pozice mu patřila i v celkovém hodnocení žáků na konci závodu. Těšit ho kromě stříbrné pozice může také nejrychlejší kolo ze všech zúčastněných a to díky času 2.933 sekundy. Černá dráha dále dělala plzeňským jezdcům potíže. V rozjížďce B do závodu doslova vlétl se svým růžovým modelem Luděk Piskač. Tempo zaručující překonání hranice 1000 najetých kol za závod bohužel opět přibrzdila černá dráha, kde zajel zhruba o 20 kol méně. Do překonání pověstné hranice nakonec Piskačovi chybělo necelých deset kol!

Přes kvalitní výkony závodníků v prvních dvou rozjížďkách bylo jasné, že medaile se budou rozdělovat v poslední rozjížďce závodu. Ta odstartovala mimořádně vyrovnanou bitvou mezi domácím Gotthardtem a pardubickým Markem. Po třech jízdách byl rozdíl mezi oběma jezdci pouze dvě kola. Zásadním momentem souboje byl počet kol najetých na žluté dráze. Zatímco Marek se protrápil k pouhým 115 kolům, Gotthardt se na žluté blýskl 128 najetými koly a udělal tak zásadní krok v souboji s východočeským rivalem. V druhé polovině rozjížďky si vedení zkušeně pohlídal a stal se tak vítězem celého závodu! Z plzeňských jezdců se do TOP 10 probojoval také Piskač, který obsadil Piskač nepopulární bramborovou pozici, Heřman byl šestý, Čechura sedmý a desítku nejrychlejších uzavřel žák Jaroslav Jäger ml.

Předposlední závod Honda HSV Tour 2019 přivítá jezdce na autodráze v Brně.