Podpora mládeže prioritou SRC Plzeň

Historie plzeňského klubu dráhových modelářů sahá až do roku 1975. Žádný klub nemůže přežít bez členů nadšených do výchovy nové generace a v SRC Plzeň tomu není jinak. Pod vedením zkušeného závodníka Aleše Linharta vzniká nový kroužek pro děti od 10 let. Ti se mohou zúčastnit kroužku s doprovodem rodičů, jedná se tak o jedinečný koncept, kde se rodiče mohou nadchnout a zapojit do činnosti svých dětí. 

Starší děti od 12 let mají svůj kroužek již samostatně a to každý čtvrtek od 16 do 18 hodin. Náplní kroužku bude hlavně péče o svůj závodní model. Děti se naučí nalakovat karoserii, sestavit podvozek, nebo seřídit elektromotor svého vozu. Nebudou chybět ani tréninky jízdy na klubové autodráze, či soutěžení s ostatními na klubových závodech. Děti získají základní rozhled o technice, materiálech a v neposlední řadě potkají další nadšené kamarády do závodění.

Rozsah práce možná působí dojmem drahého koníčku. Opak je pravdou! Roční členský poplatek stojí pouze 1900 Kč, za ten dítě obdrží podvozek Production, motor Proslot 16D, závodní kola, převod, hřídel, kabely a samolepky. Zájemci se mohou hlásit vedoucímu kroužku na adrese uvedené v sekci Kontakt.