ISRA Cup Plzeň 2021 zná své vítěze

Prodloužený závodní víkend je za námi! No a jak to celé ve skutečnosti proběhlo?

Závodníci se začali postupně sjíždět již ve středu v poledních hodinách. Jako první přijeli Italové Sbranové, Belgičan Theo a z Portugalska autem Jorge Cruz. Další přijížděli během čtvrtečního dne a tak se již naplno rozběhl tréninkový kolotoč. No a protože všichni dorazili do Plzně, nesmělo chybět osvěžení v podobě Plzeňské dvanáctky. S přibývajícím večerem se přidal hlad a tak se většina začala posilňovat steaky a burgery připravovanými na grilu.

Pátečním ránem se klasicky rozběhlo tréninkové tempo naplno a po přejímce již začal první závod kategorie PR/24 za výborné účasti 33 závodníků. Laptimer seřadil celé pole závodníků do čtyř skupin. Vše běželo jak na drátkách. Auta létala na dráze a některá i mimo, ale přesto se ukázala síla republikových a světových star Horký, Reček, Luca a Poledna. Rozdílem pouhých dvou dílků skončil obrovský boj Lucy s Frankiem. Do jejich blízkosti se trochu překvapivě dokázala dostat dvojice závodníků z Plzně Heřman a Piskač. Po vydařeném závodě se většina přesunula dle plánu do ikonického Plzeňského pivovaru na Spilku, kde půlkilové vepřové koleno zalité dvanáctkou na chvíli uzemnilo rozumné uvažování některých. Zjistili, že je nutné vše kompenzovat trochou sladkého a ideální variantou se nabízel knedlík zaplňující celý hluboký talíř. No a protože noc byla ještě mladá, tak se část přesunula do vybraného baru, kde již tradičně začaly létat křídla.

Trochu dle očekávání se pro některé sobota rozbíhala poněkud pomaleji, ale to by nesměli být profíci, aby se opět brzy nedostali do závodního módu. Trénink tak opět vystřídala přejímka, kde nic neuniklo bystrému oku „šéfů“ přejímky. No a další kategorie, tentokrát ES/32 mohla začít. Opět se začalo ostře závodit. Výsledek jasný – opět kvalita špičky. I v této kategorii se šesté místo Pavla Heřmana a deváté místo Aleše Linharta hodně cení.  A nejen to. Je nutno vyzdvihnout úspěch jedenáctého místa jediného žáka Jaroslava Jägera. Zde se začíná ukazovat, jakým přínosem byla výměna dráhy.

Následovala kategorie F1/32, kde se situace téměř opakovala. Výsledky ukazují, že první dva Vladimír Horký a Frankie Poledna trochu odskočili další čtveřici Honza Žemlička, Jarda Reček, Pavel Flaisig a Pavel Heřman. Tam rozhodovaly o pořadí pouze metry! Večer probíhal již klasicky trénink, pivo a steaky.

Neděle se nesla v duchu mírné únavy, ale přesto se všichni těšili na nejrychlejší kategorii ES/24. I tentokrát rozdíly ve špičce poměrně minimální. Pouze odstoupení Vlaďy Horkého po poruše motoru bylo trochu překvapením. A opět dva Plzeňáci v první desítce! Osmý Pavel Heřman a desátý Aleš Linhart.

Děkujeme všem účastníkům za to, že dorazili, za jejich modelářské a závodní výkony a v neposlední řadě i za úžasnou atmosféru na místě. Těšíme se na další ročník!

Níže jsou výsledky jednotlivých kategorií včetně detailních statistik.

PR/24 výsledky
PR/24 statistiky
ES/32 výsledky
ES/32 statistiky
F1/32 výsledky
F1/32 statistiky
ES/24 výsledky
ES/24 statistiky

Fotogalerie