Plzeňskou PRO-AM hodinovku ovládli Reček s Horkým

Tak konečně! Po dlouhé covidové pauze jsme se dočkali závodu. A to Plzeňské Hodinovky PRO – AM dvojic v kategorii PR/24. Tento závod sice trval dvě hodiny, ale každý z dvojice účastníků absolvoval jednu hodinu čistého času na závodní dráze.

Jak se později ukázalo, byl termín závodu vybrán trochu nešťastně, jelikož kolidoval s termínem závodu (stotřicítek) na Moravě. Bohužel z důvodu napěchovaného kalendáře závodů se nepodařilo najít jiný volný termín a to také v souvislosti s blížícími se prázdninami a dovolenými. Za způsobené potíže se omlouvám Petrovi Hintenausovi a dalším závodníkům, kteří by možná do Plzně přijeli.

Ale teď již k vlastnímu závodu. Závodníci se začali sjíždět do Plzně v pátek v odpoledních hodinách a prostor autodráhy se tak začal postupně nejen naplňovat, ale i ohřívat. S postupujícím večerem a nastupujícím hladem se většina přesunula ven na malou večerní party s grilováním. Jelikož všichni dodržovali poctivě pitný režim, tak se šlo spát až v ranních hodinách.

Nakonec se sešlo 11 týmů a tak v sobotu ráno mohl po vydatné snídani proběhnout další trénink. Start závodu byl vzhledem k délce závodu posunut na 11.30 hod. A to již následoval WARM UP, kde se jasně ukázala síla šampionů a Láďa Horký stanovil nový rekord dráhy na oranžové s časem 4,819. Také závod se začal vyvíjet dle očekávání a po první hodině se ustanovilo pořadí prvních tří 1. Reček – Horký, 2. Poledna – Gotthardt, 3. Flaisig – Piskač. Do druhé hodiny se pořadí zamíchalo hlavně v prostřední části tabulky. Jak závod pokračoval, tak se nastupující únava začala projevovat i na motorech. Začalo se daleko méně padat a vesměs nedošlo k žádnému dalšímu překvapení v pořadí. A tak čelo dojelo ve stejném pořadí jako v hodině první. Ovšem po úpravě přičtení penalizace 5% pro týmy PRO-PRO se konečné pořadí upravilo na výsledný stav: 1.Reček – Horký, 2. Karlík – Vosička, 3. Poledna – Gotthardt, 4.Flaisig – Piskač atd.viz výsledková listina.

Výsledky

Hlavně je nutno vyzdvihnout výkon juniorů Vždycky Most – jeli výborně!!! Ovšem také v Plzni se mezi juniory ukázala nová tvář – Jirka Šteiniger, který jel prvně s modelem PR/24 a navíc to byl pro něho první závod v životě. A to hned hodinovka. Jel ve dvojici s navrátilcem Petrem Hubáčkem.

Závěrem poděkování všem za účast a v Plzni se již těšíme na další ročník!