MČR mládeže 2022 je minulostí

Již v pátek od poledních hodin se začal postupně Plzeňský klub automodelářů naplňovat závodníky z nejrůznějších koutů celé ČR.

Rychle se tak začalo trénovat s první kategorií vozů modely JPR/32, neboť oficiální zahájení v 16.00 hod. se neúprosně blížilo. Po nezbytném úvodu následovala podrobná a poměrně přísná přejímka modelů. Nastal pak čas společné večeře, která předčila veškerá očekávání a někteří vyhladovělí modeláři se tak zdatně pustili do přídavku. Jídla a zeleniny bylo opravdu dostatek!

Ani nezbyl čas na nějaký odpočinek a hned se začalo ostře závodit. Nejprve kvalifikace a po rozdělení do skupin již následoval hlavní závod pátečního dne. Celkový výsledek ukázal výbornou připravenost plzeňských borců. Do první pětky se kromě domácích závodníků podařilo prodrat na druhém místě pouze Lukášovi Třískovi. Absolutní prvenství tak zůstává v Plzni zásluhou Jaroslava Jägera mladšího. Skončilo se dle plánu ve večerních hodinách a někteří unavení, ale spokojení, se začali ukládat k zaslouženému spánku.

V sobotu po snídani se začala velmi intenzivně trénovat další kategorie a to JPR/24. Po přejímce a následné kvalifikaci se začalo pořádně závodit. A opět se téměř opakoval předchozí výsledek, kde si pouze první dva přehodili pořadí. Zvítězil Lukáš Tříska před Jaroslavem Jägerem ml. Následováni další trojicí plzeňských Ondřejem Koubou, Jirkou Posavádem a Pavlem Strakou.

Odpoledne se notně rozježdění závodníci mohli po vydatném obědě vrhnout na nejrychlejší kategorii ES G12. Po opětovné přejímce a kvalifikaci se postupně stanovovalo celkové pořadí. Také zde se ukázala vyježděnost mládežnických matadorů. První místo opět uhájil Lukáš Tříska před Jaroslavem Jägerem ml. Výborné třetí místo patří Jiřímu Hábovi. Čtvrtý skončil Ondřej Kouba a určitě šťastný byl Jakub Sucharda za páté místo v celkovém pořadí.

No a co zbylo na neděli? Krásná a i možná trochu obávaná kategorie maket vozů s označením JGT3 Am. Obávaná kategorie snad i proto, že mnozí modely dostavěli až těsně před startem. Na dlouhé trénování tak nebylo proto příliš času a ukázala se síla závodníků, kteří se touto krásnou kategorií zabývají již delší dobu. Výsledek se dostavil. První místo v celkovém pořadí Jiří Hába, druhé místo Vojtěch Sachr, třetí místo Jaroslav Jäger ml., čtvrté místo Ondřej Houška a páté místo patří Arturovi Jakubovi Hájkovi.

No a co říci na závěr? Poděkování patří všem účastníkům závodu, kterých se napříč kategoriemi sešlo skoro čtyři desítky. Veškerému týmovému doprovodu závodníků, servismanům a trenérům. I naprosto dokonalému jídlu, které zajistila soukromá střední hotelová škola v Plzni. A určitě také poděkování zaslouží Svaz modelářů ČR, který se nemalou měrou podílí na konání závodů.

Veškeré podrobné výsledky najdete na Facebook a Instagram stránkách Sdružení technických sportů Plzeň.

Ředitel soutěže Luděk Piskač