Vítězství si z Plzně odváží světová dvojka Vladimír Horký

Na zcela nové autodráze SRC Plzeň, na které se původně mělo konat mistrovství světa SRC, se konal 30.9.2020 první závod.

Přes neobvyklý start závodu v pracovní den večer se v Plzni sešli zástupci více než deseti modelářských klubů z celých Čech a Moravy, vybaveni modely kategorie Production/24.

V úvodu se jela kvalifikace, kterou výkonem 5,05 vteřiny na nejrychlejší kolo ovládl zkušený Jan Žemlička z Luštěnic. Jan Žemlička tímto výkonem zároveň stanovil platný rekord nové plzeňské autodráhy, nově pojmenované ISRA Plzeň.

Výkonem dosaženým v kvalifikaci se závodníci podle aktuální výkonnosti seřadili do 3 skupin, do nejrychlejší A-skupiny se probojovali zástupci 5 různých klubů.

Boj o vítězství se podle karet rozdaných v kvalifikaci odehrával v nejrychlejší A-skupině a byl opravdu vyrovnaný. Po prvních dvou jízdách bylo ve stejném kole 5 závodníků!

Po třetí rozjížďce se peloton konečně seřadil a vedení se ujal plzeňský Jan Gotthardt, 2 kola před V. Horkým a jedno kolo před Martinem Hojerem z Prahy. Vedení Gotthardtovi vydrželo až do startu 5. rozjížďky, kdy jej V. Horký dojel a byli společně s H. Gotthardtem další 2 jízdy ve stejném kole.

V. Horký se pak dostal do vedení od 7. rozjížďky, kdy model Honzy Gotthardta začal vizuálně ztrácet na rovinkách výkon. Po celý závod, až do sedmé rozjížďky, držel třetí místo Martin Hojer, ale v sedmé rozjížďce jej předjel třetí muž aktuálního světového pořadí Jarda Reček. A takto celý závod také skončil, 1. Horký, 2. Gotthardt, 3. Reček.

Pro všechny závodníky byl závod premiérou zcela nové plzeňské autodráhy, kdy ani domácí jezdci neměli možnost před závodem vyzkoušet modely v závodě a využít tak výhodu domácího prostředí. Autodráha svým designem původně určená pro konání mistrovství světa není pro řízení modelu jednoduchá. Zcela určitě proto během času dojde ke zlepšení časů na jedno kolo u všech závodních jezdců a také u některých dětí z plzeňského žákovského kroužku, kteří závod dospělých sledovali.

Stupně vítězů: 1. Horký, 2. Gotthardt, 3. Reček
Celkové výsledky